Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Przewodnik po Pokémon Go w naszym tłumaczeniu

Bijąca rekordy popularności aplikacja do łapania pokemonów doczekała się już własnych opracowań. Wydana we wrześniu przez Wydawnictwo Debit książka Pokémon GO. Nieoficjalny przewodnik po grze, przełożona z włoskiego przez tłumaczki ExLibro, Alicję Paletę i Barbarę Sosnowską, to przydatny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników podręcznik, który krok po kroku objaśnia świat pokemonów i zdradza tajniki gry. Poza wskazówkami dotyczącymi polowania na japońskie stworki znajduje się w nim również wiele interesujących anegdot na temat samej aplikacji oraz graczy, a także tego, w jaki sposób pokemonowa mania przekłada się na prawdziwe życie.

Pokemony, czyli „kieszonkowe potwory” (ich nazwa to skrót od angielskiego wyrażenia „pocket monster”) znane są już od 20 lat – najpierw zasłynęły dzięki grom konsolowym, a następnie także anime, mangom i filmom. O niespodziewanym, światowym fenomenie najnowszej gry z nimi z pewnością zdecydowała jej nowatorska struktura, stworzona w oparciu o rzeczywistość rozszerzoną. Wykorzystanie dostępnych w każdym smartfonie lokalizacji GPS i aparatu fotograficznego pozwala na przenikanie się rzeczywistości wirtualnej ze światem realnym – na wyświetlany na ekranie obraz realnych miejsc nakładają się elementy uniwersum pokemonów. Użytkownicy zaś – aby zdobywać kolejne punkty, znajdując nowe stworki, staczając między sobą bitwy czy wykluwając jajka – zmuszeni są do wychodzenia z domu i pokonywania kolejnych kilometrów w poszukiwaniu specjalnych miejsc, przy okazji odkrywając nieznane zakątki swoich miast i integrując się z innymi graczami.

Przetłumaczona przez nasze biuro książka zawiera wiele praktycznych porad na temat łapania i trenowania nawet najrzadszych okazów, w czym szczególnie pomocne mogą być ilustracje i specjalne tablice informujące m.in. o typie pokemona, rodzaju ataku czy potrzebnych do wyklucia jajka odległości do przemierzenia. Oprócz tego można dowiedzieć się także między innymi, jak zdobywać monety Pokécoins bez wydawania prawdziwych pieniędzy czy jak polować, nie rozładowując baterii telefonu. Dzięki takiej wiedzy główny cel wszystkich graczy („złap je wszystkie”) niewątpliwie może stać się łatwiejszy do osiągnięcia.

http://wydawnictwo-debit.pl/12/325-pokemon-go.html


Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.