Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

18. Targi Książki w Krakowie

W dniach 23-26 października w hali EXPO Kraków odbyła się 18. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Według szacunkowych danych wydarzenie to przyciągnęło niemal 60 tysięcy osób, co stało się rekordowym wynikiem dla jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce.  Pani Grażyna Grabowska – prezes Targów w Krakowie – takimi słowami podsumowała tegoroczną edycję:

Za nami bez wątpienia wyjątkowa edycja Targów – najgłośniejsza literacka osiemnastka tego roku.

Jednym z głównych gości krakowskich Targów była Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Na pytanie, jak się jej podoba na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, odpowiedziała:

Przede wszystkim imponująca  frekwencja, ale też i oferta godna tej frekwencji. Cudownie, że tylu Polaków interesuje się książką i przychodzi na targi. Piękny dzień dzisiaj tutaj w Krakowie. To niesamowite, że tyle osób przyszło do EXPO Kraków ściągniętych magią książki. Naprawdę bardzo przyjemnie przeciskać się przez tłum wielbicieli książek.   
 
Pierwszego dnia Targów podczas uroczystej gali w Teatrze im. J. Słowackiego został wyłoniony laureat  17. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Jury przyznało nagrodę profesorowi Grzegorzowi Niziołkowi za książkę zatytułowaną „Polski teatr Zagłady”, która ukazała się w 2013 roku nakładem Instytutu Teatralnego i Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Nagrodę – 30 tysięcy złotych ufundowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wręczyli laureatowi prezesi Targów w Krakowie.
W tym roku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie osiągnęły pełnoletność. Z tej okazji autorzy oraz osobistości świata kultury, goście tegorocznej edycji, składali organizatorom życzenia. Zdjęcia z akcji #Selfie18 są publikowane na facebooku oraz na instagramie Targów. Zwycięzcy konkursu #Selfie18 otrzymali bezpłatną wejściówkę na Targi, a także wzięli udział w uroczystej kolacji z Grzegorzem Wagnerem i Krzysztofem Mecnerem. Dodatkowo ci, którzy w dniach 23-26 października 2014 r. obchodzili 18. urodziny, otrzymali bezpłatną wejściówkę na Targi.
Od 2011 roku przyznawane są również tytuły Ambasadorów Targów Książki w Krakowie. Otrzymują je osoby wspierające ideę Targów oraz promujące czytelnictwo. Podczas tegorocznej edycji tytuł Ambasadora Targów Książki otrzymali Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Grzegorz Gauden – dyrektor Instytutu Książki, Anna Polony i Józef Opalski – przez lata prowadzący galę Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, oraz, w głosowaniu fanów na facebooku, Jerzy Fąfara – dyrektor Podkarpackiego Instytutu Książki i Marketingu w Rzeszowie.
Kolejna, dziewiętnasta już edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się w dniach 22-25 października 2015 roku w EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

Źródło informacji: http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/aktualnosci/blisko-60-tysiecy-gosci-odwiedzilo-18-miedyznarodowe-targi-ksiazki-w-krakowie.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.