Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Tłumaczenia do publikacji

Tłumaczenia, które są przeznaczone do publikacji i rozpowszechniania – czy będzie to książka, artykuł prasowy, strona internetowa, katalog produktów, menu w restauracji, czy etykieta na opakowanie produktu – muszą spełniać najwyższe standardy jakości. Takie tłumaczenie powinno być co najmniej dwuetapowe (tłumaczenie + redakcja), a w przypadku książek czy katalogów trzyetapowe (tłumaczenie + redakcja + korekta po składzie i rewizja naniesienia korekty przez specjalistę DTP).

Poeta zniesie wszystko, oprócz błędu drukarskiego – Oscar Wilde

Czym jest redakcja i korekta po składzie?
  • Redakcja tekstu to uważne i dokładne sprawdzenie tekstu pod kątem poprawności stylistycznej, gramatycznej, interpunkcyjnej, ortograficznej. Redaktor to osoba, która doskonale zna zasady poprawności językowej, potrafi dobrać odpowiedni styl w zależności od charakteru i przeznaczenia tekstu, a przy tym odznacza się ponadprzeciętną dokładnością, skrupulatnością, spostrzegawczością i dociekliwością. Zauważy najmniejszą usterkę i nieścisłość, zadba o spójność i jednolitość zapisu w ramach całej publikacji. W naszym biurze redakcje tłumaczeń z języka obcego na polski są wykonywane przez redaktorów z wykształceniem polonistycznym, mających doświadczenie w pracy w wydawnictwach. Redakcje tłumaczeń z języka polskiego na języki obce są wykonywane przez native speakerów języków obcych, którzy doskonale znają niuanse stylistyczne swojego języka i zadbają o to, aby tłumaczenie było nie tylko dobre merytorycznie, ale także brzmiące naturalnie dla odbiorcy zagranicznego.
  • Korekta po składzie to sprawdzenie tekstu, który został już złożony przez specjalistę DTP. Korektor pracuje na wydrukach i sprawdza, czy układ tekstu odpowiada standardom edytorskim pod względem technicznym i estetycznym. Na tym etapie poprawia się tak zwane wdowy i bękarty (pojedyncze wersy pozostawione na początku lub końcu kolumny), sprawdza się poprawność odsyłaczy, dzielenie wyrazów, formatowanie tekstu, żywe paginy, indeksy, rozmieszczenie tabel, zdjęć, ilustracji i poprawność podpisów pod nimi, stopnie nagłówków itp.
Redakcja i korekta po składzie to usługi znacznie tańsze niż tłumaczenie, a w przypadku tekstów przeznaczonych do publikacji bardzo potrzebne.

Zapraszamy do przesłania zapytania na adres info@exlibro.pl. Odpowiadamy natychmiast!

Zob. również Usługi wydawnicze.

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.