Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.
19.08.2019 Nie żyje Tadeusz Komendant, znany tłumacz literatury francuskiej Tadeusz Komendant znany był głównie jako tłumacz i popularyzator dzieł Michela Foucaulta.
08.07.2019 Międzynarodowy Dzień Psa … czyli o tym, jakim językiem porozumiewają się z nami nasi najlepsi przyjaciele

3. Festiwal Miłosza

Już jutro w Krakowie rozpoczyna się 3. Festiwal Miłosza, wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich wielbicieli twórczości poety. Na program festiwalu, którego tematem przewodnim jest Ziemia Ulro, złożą się wieczory poetyckie, dyskusje panelowe, koncerty, pokazy filmów, a przede wszystkim spotkania z autorami.

Ziemia Ulro to jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza – bardzo przy tym osobista – książka eseistyczna Czesława Miłosza. Dla autora była próbą zrozumienia sytuacji w świecie literatury drugiej połowy dwudziestego wieku, i szerzej – sytuacji duchowej współczesnego człowieka. Dla czytelników może być ponadto rodzajem przewodnika, pozwalającego inaczej, głębiej czytać dzieła uznane przez Miłosza za ważne – mówi Jerzy Illg, dyrektor programowy Festiwalu.    

Gośćmi Festiwalu będą wybitni poeci, pisarze, krytycy i uczeni z jedenastu krajów świata, m.in. z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Niemiec, Chin, Słowenii i Islandii. Nie zabraknie wśród nich przyjaciół i znajomych poety, a także tych, dla których twórczość noblisty ma wyjątkowe znaczenie. Janusz Szuber, Philip Levine, Martín López-Vega, Michael Krüger, Julia Hartwig, Juan Gelman, Duo Duo, Gary Snyder czy Richard Lourie zaprezentują swoją twórczość i będą opowiadać o Miłoszu, którego znali lub którego czytali.

Każdy festiwalowy dzień rozpocznie się od Inspektów poetyckich – warsztatów skierowanych do wszystkich miłośników literatury. Na rogu ulic Miodowej i Jakuba do niedzieli włącznie będzie można zobaczyć typografię kinetyczną wiersza Wisławy Szymborskiej Metafizyka. W Centrum Festiwalowym już jutro rozpocznie się czterodniowa edycja specjalna akcji Drugie Życie Książki – wielkiej bezpłatnej wymiany książek.

Szczegółowy program 3. Festiwalu Miłosza jest dostępny pod adresem: http://www.miloszfestival.pl/pl,3program.php

Źródło informacji: http://www.miloszfestival.pl/

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Josepha Conrada 63, lok. 204, 31-357 Kraków
tel./fax 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.