Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

3. Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej

Już za dwa dni, 19 czerwca, w Krakowie rozpocznie się 3. Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej, organizowany przez Instytut Książki. Kraków odwiedzi ponad 200 tłumaczy polskich książek na języki obce. To z myślą o nich organizowane jest to wyjątkowe wydarzenie, ale gośćmi Kongresu będą też polscy pisarze, poeci, krytycy i historycy literatury.

„Tłumacze są najlepszymi ambasadorami naszej literatury. To dzięki ich staraniom i osobistemu zaangażowaniu ukazują się przekłady polskich książek za granicą, to oni namawiają zagranicznych wydawców do zainteresowania się bogactwem naszej literatury, śledzą wydarzenia naszego rynku literackiego i często je komentują” – piszą organizatorzy.

Pierwszy Światowy Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej odbył się w 2005 roku, a otworzył go znakomity wykład Ryszarda Kapuścińskiego, będący niezwykle trafną refleksją nad miejscem i rolą tłumacza we współczesnym świecie. Na drugim Kongresie wykład inauguracyjny wygłosiła Olga Tokarczuk, w tym roku uczyni to Wiesław Myśliwski.

W programie tegorocznego Kongresu znalazły się sesje plenarne oraz warsztaty, które będą okazją do przedstawienia uczestnikom najnowszych zjawisk w literaturze polskiej – debiutujących pisarzy, nowych tytułów, zjawisk związanych z ewolucją języka. Uczestnicy Kongresu będą też mogli spotkać się z pisarzami i wydawcami. 21 czerwca odbędzie się wręczenie nagrody Transatlantyk, przyznawanej co roku osobom promującym polską literaturę za granicą. Dokładny program Kongresu i harmonogram warsztatów można znaleźć na stronie: http://instytutksiazki.pl/p,program,29549,,kongres.html

Źródło informacji: http://www.instytutksiazki.pl/p,program,29549,,kongres.html, http://wyborcza.pl/1,91446,14035504,W_Krakowie_odbedzie_sie_III_Swiatowy_Kongres_Tlumaczy.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.