Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Europejski Dzień Języków

26 września po raz kolejny obchodzimy Europejski Dzień Języków, który ustanowiony przez Komisję Europejską i Radę Europy od 2001 roku promuje bogactwo różnorodności językowej i kulturowej w Europie. Obchody rokrocznie dają okazję do popularyzowania wiedzy, a także nauki języków używanych na terenie naszego kontynentu i nie tylko.

Jak co roku Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej EUNIC-Warszawa oraz EUNIC-Kraków, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wraz z wieloma instytucjami partnerskimi organizuje liczne wydarzenia, warsztaty, konferencje, gry miejskie i koncerty w całym kraju.

Do świętowania dołączają się również szkoły, organizujące wewnętrzne obchody Dnia Języków.

W tym roku Kraków zaprasza 29 września w godz. od 11.00 do 17.00 na grę miejską „Miłosne iGRAszki”, która odbywać się będzie na terenie Starego Miasta (start godz. 11.00 z Dolnych Młynów 10). Więcej szczegółów pod tym linkiem.

Z kolei w Kinie Pod Baranami odbędzie się Noc kina europejskiego. W programie wydarzenia filmy takie jak duńsko-norwesko-szwedzki dramat Krew Saamów, francuska komedia romantyczna Camille powtarza rok czy włoska komedia Trzymaj się ode mnie z daleka. Na wszystkie filmy wstęp jest bezpłatny. Więcej o filmach tutaj.

My ze swojej strony zachęcamy do poznawania mnogości kultur spotykanych na ulicach europejskich miast, a także nauki języków obcych, które pozwalają nam na szersze postrzeganie otaczającego świata. Każdy język zawiera w sobie inne obserwacje rzeczywistości, co jako pracownicy biura tłumaczeń zauważamy na każdym kroku. W tym roku nasze biuro wykonało tłumaczenia już w 96 kombinacjach językowych – w tym tak ciekawych, jak z niderlandzkiego na słoweński, z niemieckiego na węgierski czy z bułgarskiego na niderlandzki. A nasi kierownicy projektów posługują się łącznie 5 językami: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim oraz… dialektem śląskim.

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.