Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Europejski Dzień Języków 2014

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy. Jego celem jest promowanie tego, co stanowi jedną z podstawowych wartości zjednoczonej Europy: różnorodności kulturowej i językowej kontynentu europejskiego oraz poszanowania dla bogatego dziedzictwa kulturowego poszczególnych państw europejskich. To również doskonała okazja do propagowania nauki języków obcych: jak wiadomo, uczenie się języków nie tylko pomaga w porozumieniu między ludźmi, ale przyczynia się także do obalania rozmaitych stereotypów i uprzedzeń.

W Unii Europejskiej obowiązują 24 języki urzędowe: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski. Poza tym na terytorium Unii istnieje 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Język polski jest szóstym językiem w Unii Europejskiej pod względem liczby użytkowników.

Co roku 26 września w całej Europie organizowane są przeróżne wydarzenia związane z językami: kursy językowe, audycje radiowe i telewizyjne, konkursy, spektakle, konferencje.
Więcej informacji na temat Europejskiego Dnia Języków można znaleźć na stronach:
http://www.coe.int/t/dg4/linguistic/JEL_en.asp
http://edl.ecml.at/

Zachęcamy też do świętowania Europejskiego Dnia Języków w Krakowie – dokładny program jest zamieszczony na stronie: http://www.edj.krakow.pl/.

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.