Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.
19.08.2019 Nie żyje Tadeusz Komendant, znany tłumacz literatury francuskiej Tadeusz Komendant znany był głównie jako tłumacz i popularyzator dzieł Michela Foucaulta.
08.07.2019 Międzynarodowy Dzień Psa … czyli o tym, jakim językiem porozumiewają się z nami nasi najlepsi przyjaciele

Joanna Bator laureatką NIKE 2013

Tegoroczną laureatką prestiżowej Nagrody Literackiej NIKE została Joanna Bator, uhonorowana za powieść Ciemno, prawie noc (Wydawnictwo W.A.B.). W finałowej siódemce znalazły się jeszcze książki: Noc żywych Żydów Igora Ostachowicza, Morfina Szczepana Twardocha, Patrz na mnie Klaro Kai Malanowskiej, Mokradełko Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Bach for my baby Justyny Bargielskiej oraz komiks Przygody na bezludnej wyspie Macieja Sieńczyka.

Nagrodzona przez jury książka Joanny Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Jej główna bohaterka, a zarazem narratorka, dziennikarka Alicja Tabor powraca do Wałbrzycha, swojego rodzinnego miasta, aby rozwiązać kryminalną zagadkę zaginięcia trójki dzieci. Odkrywając ponure tajemnice, bohaterka zagłębia się równocześnie w tragiczną przeszłość własnej rodziny. Monumentalną oprawę opowiadanej historii stanowi górujący nad miastem zamek Książ i historia jego ostatniej właścicielki, księżnej Daisy. Ciemno, prawie noc to wielowątkowa, fascynująca i napisana wspaniałym językiem powieść, którą na pewno warto przeczytać. Polecamy!

Źródło informacji: http://wyborcza.pl/1,75478,14732046,Nike_2013_dla_Joanny_Bator_za_ksiazke__Ciemno__prawie.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Josepha Conrada 63, lok. 204, 31-357 Kraków
tel./fax 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.