Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Joanna Bator laureatką NIKE 2013

Tegoroczną laureatką prestiżowej Nagrody Literackiej NIKE została Joanna Bator, uhonorowana za powieść Ciemno, prawie noc (Wydawnictwo W.A.B.). W finałowej siódemce znalazły się jeszcze książki: Noc żywych Żydów Igora Ostachowicza, Morfina Szczepana Twardocha, Patrz na mnie Klaro Kai Malanowskiej, Mokradełko Katarzyny Surmiak-Domańskiej, Bach for my baby Justyny Bargielskiej oraz komiks Przygody na bezludnej wyspie Macieja Sieńczyka.

Nagrodzona przez jury książka Joanny Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Jej główna bohaterka, a zarazem narratorka, dziennikarka Alicja Tabor powraca do Wałbrzycha, swojego rodzinnego miasta, aby rozwiązać kryminalną zagadkę zaginięcia trójki dzieci. Odkrywając ponure tajemnice, bohaterka zagłębia się równocześnie w tragiczną przeszłość własnej rodziny. Monumentalną oprawę opowiadanej historii stanowi górujący nad miastem zamek Książ i historia jego ostatniej właścicielki, księżnej Daisy. Ciemno, prawie noc to wielowątkowa, fascynująca i napisana wspaniałym językiem powieść, którą na pewno warto przeczytać. Polecamy!

Źródło informacji: http://wyborcza.pl/1,75478,14732046,Nike_2013_dla_Joanny_Bator_za_ksiazke__Ciemno__prawie.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.