Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.
19.08.2019 Nie żyje Tadeusz Komendant, znany tłumacz literatury francuskiej Tadeusz Komendant znany był głównie jako tłumacz i popularyzator dzieł Michela Foucaulta.
08.07.2019 Międzynarodowy Dzień Psa … czyli o tym, jakim językiem porozumiewają się z nami nasi najlepsi przyjaciele

Nagroda dla fińskiego przekładu „Biegunów”

Jako fani twórczości Olgi Tokarczuk z radością przyjęliśmy wiadomość, że fiński przekład Biegunów, jednej z najważniejszych książek w dorobku pisarki, został uhonorowany Nagrodą im. Mikaela Agricoli. Jest to wyróżnienie przyznawane corocznie przez Fiński Związek Tłumaczy Ustnych i Pisemnych we współpracy z Fińską Fundacją Książki za wybitne tłumaczenie na język fiński znaczącego dzieła literackiego.

Autor tłumaczenia Biegunów, Tapani Kärkkäinen, jest znawcą polskiej literatury i jej popularyzatorem w Finlandii. Oprócz twórczości Olgi Tokarczuk tłumaczył na język fiński m.in. książki Sławomira Mrożka, Ryszarda Kapuścińskiego, Brunona Schulza, Andrzeja Sapkowskiego, Hanny Krall, Marka Edelmana. Wygłasza wykłady o literaturze i kulturze polskiej, m.in. na Uniwersytecie Helsińskim. W czerwcu 2013 r. będzie gościem Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej. 

Źródło informacji: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,29353,najlepszy-finski-przeklad.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Josepha Conrada 63, lok. 204, 31-357 Kraków
tel./fax 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.