Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Nagroda im. Karla Dedeciusa

Kilka dni temu w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. Karla Dedeciusa, przyznawanej za wybitne osiągnięcia translatorskie polskim tłumaczom literatury niemieckojęzycznej i niemieckim tłumaczom literatury polskiej. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali Jakub Ekier i Bernhard Hartmann.

Jak podkreśla sekretarz nagrody Andrzej Kałuża, w tym roku po raz pierwszy wyróżniono tłumaczy poezji. Bernhard Hartmann przetłumaczył na język niemiecki m.in. wiersze Julii Hartwig, Tadeusza Różewicza i Adama Zagajewskiego. Dziełem Jakuba Ekiera są zaś tłumaczenia na język polski utworów Reinera Kunzego i Paula Celana.

Nagrodę im. Karla Dedeciusa przyznaje Fundacja Roberta Boscha. Wyboru laureatów dokonuje polsko-niemieckie jury pod honorowym przewodnictwem Karla Dedeciusa, nestora tłumaczy literatury polskiej i niestrudzonego popularyzatora twórczości polskich autorów na rynku niemieckim.

Do 3 czerwca w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie można obejrzeć wystawę prezentującą laureatów Nagrody im. Karla Dedeciusa praz postać jej patrona.

Źródło informacji: http://www.mck.krakow.pl/news/nagroda-im-karla-dedeciusa-wystawa, http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13973531,Praca_tlumacza_wazy_wiecej_niz_ksiazka__Nagroda_im_.html

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.