Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Nagroda Instytutu Cervantesa

23 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich, odbyło się wręczenie Nagrody Instytutu Cervantesa, przyznawanej już od dziesięciu lat za najlepsze tłumaczenie utworu literackiego z języka hiszpańskiego na polski. W tym roku nagrodę otrzymała Marta Szafrańska-Brandt, autorka przekładu Listów do młodego pisarza Maria Vargasa Llosy, wydanych przez wydawnictwo Znak. 

„Czytając książkę, rzadko kto myśli o jej tłumaczu, a także o zgodności treści tekstu z oryginałem. Najważniejszy przecież jest autor dzieła. Jednak to dzięki tłumaczowi publikację mogą poznać mieszkańcy innych krajów. Cieszę się, że są takie okazje jak dziś, gdy można nagrodzić tych, dzięki którym w Polsce znane są dzieła hiszpańskojęzyczne” – powiedział podczas uroczystości dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Abel Murcia Soriano.

Nagroda Cervantesa jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce, zwraca uwagę na znaczenie obecności literatury hiszpańskojęzycznej, jej autorów, tłumaczy i wydawców na scenie polskiej. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody znajdują się uznani tłumacze z języka hiszpańskiego, m.in. Carlos Marrodán Casas, Ewa Zaleska, Barbara Jaroszuk, Filip Łobodziński, Wojciech Charchalis i Tomasz Pindel.

Źródło informacji: http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,29419,nagroda-instytutu-cervantesa-przyznana.html


Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.