Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

O tłumaczeniach uwierzytelnionych

Niedawno w polskich księgarniach pojawiła się bardzo ciekawa książka, którą chcielibyśmy polecić wszystkim tłumaczom przysięgłym i tym, którzy przygotowują się do egzaminu na tłumacza przysięgłego. Mowa o wydanej przez wydawnictwo Wolters Kluwer monografii autorstwa Artura Dariusza Kubackiego Tłumaczenie poświadczone. Status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego.

Jak pisze wydawca, „prezentowana publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym przystępnie napisanym i aktualnym kompendium wiedzy na temat ustanawiania, statusu i odpowiedzialności tłumaczy przysięgłych w Polsce”. Autor, tłumacz przysięgły języka niemieckiego i adiunkt Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, opisuje w niej system kształcenia kandydatów na tłumaczy przysięgłych, procedury egzaminowania, metodykę wykonywania tłumaczenia poświadczonego (zwanego również uwierzytelnionym) oraz odpowiedzialność, jaka wiąże się z wykonywaniem tego zawodu.

Szczególnie przydatne zarówno dla kandydatów, jak i dla praktykujących tłumaczy przysięgłych mogą się okazać praktyczne wskazówki dotyczące wykonywania konkretnych tłumaczeń oraz przedstawione przez autora wzorcowe tłumaczenia opatrzone obszernymi komentarzami.

Artur Dariusz Kubacki, Tłumaczenie poświadczone. Status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego, Wolters Kluwer Polska – LEX, Warszawa 2012.

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.