Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Targi Książki i Festiwal Conrada w Krakowie

W Krakowie, ogłoszonym dwa lata temu Miastem Literatury UNESCO, czytelnicy i autorzy mogą, jak co roku, uczestniczyć przez tydzień w wielu ciekawych wydarzeniach związanych z literaturą. Dziś, 22 października, rozpoczęły się bowiem 19. Międzynarodowe Targi Książki, które potrwają do 25 października, a od początku tygodnia do niedzieli trwa 7. Festiwal Conrada.
Mottem tegorocznej edycji Targów Książki są słowa Niny George: „Czytanie czyni zuchwałym”. Goście będą mogli zapoznać się z ofertą 700 wystawców, także zagranicznych (m.in. z Chin, Czech, Rumunii, Niemiec, Ukrainy czy Belize), spotkać któregoś ze swoich ulubionych autorów (udział zapowiedziało ponad 680) oraz uczestniczyć w licznych wydarzeniach towarzyszących.
Targi to nie tylko okazja do zakupu wielu nowości wydawniczych, ale także do podziwiania wyjątkowego wydania O obrotach sfer niebieskich Mikołaja Kopernika, zawierającego najlepsze w historii faksymile autografu autora i zdobionego cennymi kamieniami oraz meteorytem na okładce.
W tym roku gościem specjalnym Targów jest Litwa, świętująca 25-lecie odzyskania niepodległości, do Krakowa przybędzie zatem litewski minister kultury oraz liczni litewscy pisarze. Z tego powodu organizatorzy Targów Książki planują między innymi akcję, w ramach której publiczność przybywająca do EXPO Kraków ma wspólnie stworzyć zapis Inwokacji na 4 metry.
Z czytelnikami spotkają się pisarze z zagranicy, tacy jak C.J. Daugherty, Jonathan Franzen, Nina George, Leonardo Partignani czy Tomas Venclova. Spośród twórców polskich zobaczyć będzie można m.in. Olgę Tokarczuk, tegoroczną laureatkę nagrody Nike, Pawła Huellego, Eustachego Rylskiego, reporterów – Wojciecha Jagielskiego, Hannę Krall, Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana, pisarzy młodszego pokolenia – Łukasza Orbitowskiego, Szczepana Twardocha, Jakuba Żulczyka. Fani kryminałów mają okazję poznać Katarzynę Bondę, Krzysztofa Zajasa czy Marka Krajewskiego. Nie zawiodą też poeci – wśród nich Ewa Lipska, Marcin Świetlicki, Adam Zagajewski czy Adam Ziemianin.
Natomiast na Festiwalu Conrada, odbywającym się pod hasłem „Pod prąd”, można było już posłuchać między innymi tegorocznej laureatki literackiej Nagrody Nobla, Swietłany Aleksijewicz. Poza nią zaproszono niemal stu pięćdziesięciu ciekawych gości – pisarzy, tłumaczy, publicystów, literaturoznawców i językoznawców – a bogaty program festiwalu pozwoli każdemu wybrać wydarzenie, które go zainteresuje. Poza klasycznymi rozmowami z twórcami organizowane są warsztaty dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz dla seniorów, wystawy, projekcje filmów, a cały Festiwal po raz pierwszy zwieńczy przyznanie Nagrody Conrada. Z grona pięciu pisarzy nominowanych przez kapitułę nagrody czytelnicy wybiorą w głosowaniu internetowym najlepszego debiutanta.
Wszystkich, którzy mają okazję być w Krakowie, zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach!

Źródła:
http://wyborcza.pl/1,75475,19060969,targi-ksiazki-w-krakowie-jonathan-franzen-olga-tokarczuk-i.html
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/targi-ksiazki-w-krakowie-2015-wielkie-swieto-czytelnikow,3546248,artgal,t,id,tm.html
http://conradfestival.pl/

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.