Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Targi Książki we Frankfurcie

Już dziś rozpoczynają się 64. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, największe na świecie spotkanie branży wydawniczej i wyjątkowe święto wszystkich miłośników książek. Weźmie w nich udział ponad siedem tysięcy wystawców z ponad stu krajów, a dla gości przygotowano ponad trzy tysiące rozmaitych wydarzeń i imprez towarzyszących. Gościem honorowym tegorocznych targów jest Nowa Zelandia.

Polskę reprezentować będzie czterdziestu wydawców, którzy zaprezentują nowości wydawnicze i książki nominowane do ważnych nagród literackich. Frankfurckie targi to ponadto znakomita okazja do nabywania licencji na ciekawe tytuły – być może dzięki kontaktom nawiązanym przez polskich wydawców we Frankfurcie będziemy mogli już za kilka miesięcy poznać wiele interesujących nowości światowej literatury w polskim tłumaczeniu.

Targi we Frankfurcie potrwają do 14 października. Ostatniego dnia wręczona zostanie najbardziej prestiżowa nagroda niemieckiej branży wydawniczej: Pokojowa Nagroda Księgarzy Niemieckich. Otrzyma ją chiński pisarz Liao Yiwu.

Źródła informacji: http://www.instytutksiazki.pl, http://www.buchmesse.de/de/fbm/

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.