Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.
19.08.2019 Nie żyje Tadeusz Komendant, znany tłumacz literatury francuskiej Tadeusz Komendant znany był głównie jako tłumacz i popularyzator dzieł Michela Foucaulta.
08.07.2019 Międzynarodowy Dzień Psa … czyli o tym, jakim językiem porozumiewają się z nami nasi najlepsi przyjaciele

Targi Książki we Frankfurcie

Już dziś rozpoczynają się 64. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie, największe na świecie spotkanie branży wydawniczej i wyjątkowe święto wszystkich miłośników książek. Weźmie w nich udział ponad siedem tysięcy wystawców z ponad stu krajów, a dla gości przygotowano ponad trzy tysiące rozmaitych wydarzeń i imprez towarzyszących. Gościem honorowym tegorocznych targów jest Nowa Zelandia.

Polskę reprezentować będzie czterdziestu wydawców, którzy zaprezentują nowości wydawnicze i książki nominowane do ważnych nagród literackich. Frankfurckie targi to ponadto znakomita okazja do nabywania licencji na ciekawe tytuły – być może dzięki kontaktom nawiązanym przez polskich wydawców we Frankfurcie będziemy mogli już za kilka miesięcy poznać wiele interesujących nowości światowej literatury w polskim tłumaczeniu.

Targi we Frankfurcie potrwają do 14 października. Ostatniego dnia wręczona zostanie najbardziej prestiżowa nagroda niemieckiej branży wydawniczej: Pokojowa Nagroda Księgarzy Niemieckich. Otrzyma ją chiński pisarz Liao Yiwu.

Źródła informacji: http://www.instytutksiazki.pl, http://www.buchmesse.de/de/fbm/

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Josepha Conrada 63, lok. 204, 31-357 Kraków
tel./fax 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.