Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl
Zamów bezpłatną wycenę, przesyłając pliki na adres info@exlibro.pl

aktualności

23.04.2020 Światowy Dzień Książki 2020 23 kwietnia to święto wszystkich czytelników i miłośników książek.
20.04.2020 Sylwetka tłumacza Jędrzej Polak – tłumacz Hemingwaya, Faulknera i Conrada
03.02.2020 Kilka słów o języku jagańskim W jagańskim mówi tylko jedna osoba na świecie, ale to właśnie w tym języku istnieje słowo, które zostało uznane na najbardziej zwięzłe słowo świata.

Święto języków europejskich

Obchodzimy dzisiaj Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku w celu promowania tego, co stanowi jedną z podstawowych wartości zjednoczonej Europy: różnorodności kulturowej i językowej kontynentu europejskiego oraz poszanowania dla bogatego dziedzictwa kulturowego poszczególnych państw europejskich.

W Unii Europejskiej obowiązują 23 języki urzędowe: angielski, bułgarski, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski. Języków urzędowych jest mniej niż samych państw członkowskich, bo czasem w kilku państwach mówi się tym samym językiem (na przykład na Cyprze po grecku, a w Austrii po niemiecku). Język polski jest szóstym językiem w Unii Europejskiej pod względem liczby użytkowników.

Co roku 26 września w całej Europie organizowane są przeróżne wydarzenia związane z językami: kursy językowe, audycje radiowe i telewizyjne, konkursy, spektakle, konferencje. Lista wszystkich wydarzeń organizowanych w 2012 roku w Polsce jest dostępna na stronie: http://ec.europa.eu/languages/pdf/edl2012-all-countries_en.pdf.

Dane kontaktowe

ExLibro – Ewa Dedo
Biuro Tłumaczeń i Usług Wydawniczych

ul. Józefa Mehoffera 10, 31-322 Kraków
tel. 12 294 6105
www.exlibro.pl   info@exlibro.pl

Kariera w ExLibro

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana współpracą z nami, kliknij tutaj.